HERE Summer School 2019 Poznan

Here-summer-school-2019

HERE Summer School 2019 Poznań – захід, який зібрав більше 40 студентів і членів спільноти Here зі всієї Східної і Центральної Європи. За шість днів у Познані відбулись численні семінари, лекції, зустрічі з  геоінформації та картографії.  

Мені пощастило провести HERE Summer School 2019 Poznań разом зі справжніми фахівцями. В’ячеслав Харченко, який незважаючи на свій досить молодий вік, має навички програмування та встиг ознайомитись з найосновнішими ГІС платформами. Павло Лук’янов –професіонал, який мав досвід роботи ледь не з усіма ГІС та виконував свою роботу швидко та якісно в рамках проекту.  Денис Іванов – головний представник України від компанії HERE Technologies, людина, яка вміє доступно доносити інформацію та організувати роботу незалежно від кількості учасників. 

Here-summer-school-2019

 

Програма літньої школи

Програма літньої школи була дуже насиченою,  найбільш корисними та практичними були воркшопи, які проходили в університеті ім. Адама Міцкевича. Також у рамках програми ми відвідали польську компанію-партнера HERE Technologies – Yanoshik, відвідували лекції з користування такими продуктами як HERE Map creator, XYZ та API,  стали глядачами різноманітних спортивних івентів, пройшли квест містом, взяли участь у прогулянці каяками.

Here-summer-school-2019-1


Workshop

Буду відвертою, з таким форматом Workshop я раніше не зустрічалась. Що ж він собою представляє?
На етапі реєстрації, за кілька днів до приїзду в Польщу, в аплікаційній формі в нас запитали, які теми нас цікавлять  і які воркшопи ми хотіли би відвідати: спорт та туризм, міська мобільність, розумні міста, соціальна активність і т. д. 

Я потрапила у команду трафіку й логістики. По приїзду до Польщі нам видали пакет з сувенірною продукцією та бейджами, на яких було вказано ім’я та прізвище, назва воркшопу, який треба відвідувати, і на зворотному боці, контакти організаторів, лідерів воркшопів, та графік подій у таборі. 

Here-summer-school-2019-2

Тоді ж я познайомилися з організаторками нашого воркшопу, двома дівчатами з університету імені Адама Міцкевича Познані, Olla та Gosha. Їхня робота полягала у організації воркшопів для учасників школи, та скеруванні наших думок у вірному руслі. Для мене було справжньою несподіванкою, коли з’ясувалося, що в моїй команді нема жодного представника України. У нашій команді були: хлопець зі Словаччини, хлопець з Румунії, дівчина з Польщі, і навіть хлопець з Казахстану, а також дві представниці організаторів школи і представник компанії HERE Technologies з Греції. Кожен з них привніс унікальну складову до команди:  хтось досконало знав програмування, хтось мав дослідницький потенціал та досвід, хтось проходив практику або мав повноцінну роботу в проектах HERE Technologies. 

Як зазначили організатори, їхньою метою було об’єднати в одній команді представників різних країв, різних інтересів, різного віку та різних гендерів. 


Я можу сказати : “Це спрацювало!”

Хоча ми достатньо багато часу приділили постановці цілі і задач й це дещо ускладнило нашу роботу, кожен з членів команди намагався бути максимально продуктивним та вклав велику працю у цей проект. Наприкінці ми мали кілька робочих ідей: розробити універсальний аналізатор для велотранспорту, створити карту  завантаженості доріг в кожній з частин міста, розробити додаток для ідентифікації ям та тріщин на дорогах.
Через брак часу та проблеми з програмною реалізацією такі як брак знань та навичок програмування на Python та JavaScript, брак ідей стосовно джерел інформації, де можна було б знайти базу даних. Саме з цих причин ми обрали другий варіант.
Моєю частиною була розробка робочого прототипу. Я створила десктопний додаток на C#, який працював на принципі порогового фільтру. Інші учасники  доповідали про загальні дані щодо нашої ідеї та платформу Mapillary, розробляли логотип, презентацію, робочу назву та створювали загальну канву. 

У результаті ми мали додаток, який мав працювати у тандемі з платформою Mapillary та ідентифікувати стан доріг. 

Here-summer-school-2019-3

Звісно, це була лише перша ітерація, і ми маємо ряд ідей, як її можна покращити, а саме: позбутися шумових пікселей, зробити додаток більш інтерактивним дещо змінити код для оптимізації часу та у майбутньому інтегрувати показники які вводить людина у штучний інтелект.

Та навіть попри те, що програма мала певні недоліки та вимагає доопрацювання, наш проект мав неабиякий успіх, і багато хто оцінив наші зусилля. Окрім нашого було багато інших досить цікавих проектів, які стосувалися різних галузей картографування.   Наприклад, команда “Geek Culture in Cityspace” розробила сайт з позначками місць, де можна цікаво та весело провести вільний час:  кінотеатри, нічні клуби, паби, парки розваг і т.д.. Команда “Smart Cities” розробила сервіс з пошуку дорожніх ям та відображення їх на публічній карті. А командаи “Urban Mobility” – прототип додатка для користувачів громадського транспорту.

Here-summer-school-2019-4

 

Культурна програма

Організатори максимально намагалися інтегрувати учасників з різних країн,  щоб вони мали змогу обмінятися ідеями, досвідом та цікаво провести час. Маю зазначити, що велику роль у цьому процесі зіграли наші ментори-студенти з університету імені Адама Міцкевича в Познані. Вони влаштували нам дивовижну екскурсію містом, показали місця, де готують найсмачнішу їжу і, звичайно, просто були «клеєм» нашого угрупування. 

Організатори доклали максимум зусиль, щоб ми не тільки працювали, а ще й мали змогу відпочити. Наприклад, вони виділили цілий день на прогулянку  на каяках та барбекю. Кожен день завершувався «маленьким святом», це були спортивні розваги, прогулянка містом або прощальна вечірка. 

Here-summer-school-2019-5

 

Study visits

У  вільний від праці час ми не лише розважались,  але і продовжували дізнаватись щось нове. Так, наприклад, команди відвідали компанію-партнер Yanoshik, яка розробляє продукцію для навігації автомобілів. Компанія є одним з лідерів на ринку Польщі у цій галузі. Співробітники розповіли нам, яким чином працює кодування дорожніх знаків та обмежень на дорогах для безпечної їзди. Також нам провели невеликий майстер-клас по роботі з Open Street Map. 

Нам дали змогу попрацювати з GPS-обладнанням і заглибитися у процес збору даних. Відвідали тренінги з роботи в HERE XYZ STUDIO тa API. Після роботи з такими додатками я вирішила, що це найліпші програми для поступового входу в ГІС. Моя думка заснована на тому що ці додатки мають максимально дружній інтерфейс, дуже легко проходить завантаження великих даних, а офіційні YouTube канали HERE Technologies мають безкоштовні відео уроки багатьма мовами.

Here-summer-school-2019-6

Проект HERE Summer School 2019 Poznań дав можливості для розвитку та знайомства з новими цікавими людьми і може бути корисним з точки зору подальшої кар’єри.