Огляд конференції Товариства Природоохоронних ГІС

SCGIS-conference-2017

16-19 липня 2017 відбулась 20-та міжнародна конференція Товариства Природоохоронних ГІС (SCGIS). Ще раз фахівці з охорони природи, які активно використовують у своїй роботі геоінформаційні системи, зібралися на березі Тихого океану для обговорення максимально ефективних способів використання ГІС.

pacific-scgis

Конференція

Зазвичай в конференції SCGIS бере участь біля 150-200 осіб з, приблизно, 20-ти країн. Як правило (але не завжди), учасники конференції збираються в конференц-комплексі Асіломар, який розташований в Пасифік-Грув (Монтерей, Каліфорнія, США). Традиційно поміж учасників конференції є також стипендіати з різних країн, які отримали грант від Товариства Природоохоронних ГІС в рамках спеціальної програми SCGIS Scholarship (Програми стипендій). Саме так на конференцію потрапила і авторка цього тексту.

Що таке Програма стипендій SCGIS я планую розповісти наступного разу, а зараз про це можна почитати тут.

Я стежила за ходом 20-ї конференції SCGIS на фейсбуці і, звичайно, мимоволі згадувала, як це було в минулі роки (я брала участь в такій конференції в 2014 році).

Тема конференції в цьому році – «Рішення для океанів, рішення для Землі – SCGIS виповнюється 20: погляд у минуле, сьогодення і майбутнє ГІС в охороні природи» (Ocean Solutions, Earth Solutions – SCGIS Turns 20: A Look at the Past, Present, and Future of Conservation GIS).

participants-scgis

 

Програма

Незважаючи на те, що тут збираються професіонали, починається конференція, як правило, з декількох тренінгів. В цьому році це були чотири тренінги:

Введення в інтелектуальне моделювання змін в землекористуванні з використанням програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом (An Introduction to Predictive Land-use Change Modeling using Open-source Software)

Знайомство з ArcGIS Pro (Introduction to ArcGIS Pro)

Введення в моделювання розподілу видів в морському середовищі (An Introduction to Species Distribution Modeling in The Marine Environment)

Перші кроки в QGIS (Introduction to QGIS)

У 2014 році це був тренінг, присвячений роботі з топологією в ArcGIS, тренінг з використання CartoDB, а також введення в Maxtran і основи роботи з ArcGIS Pro.

Участь у тренінгах, на жаль, не безкоштовна. Кожен з них коштує від 70 до 120 доларів (в залежності від статусу учасника – студент, член SCGIS або сторонній слухач).

Доповіді наступних днів тематично розділені і проходять в чотирьох різних будівлях. На 20-тій конференції прозвучало 89 доповідей! Програму можна подивитися тут.

report-scgis

Основні напрямки докладів:

  • Морська екологія
  • Аналіз якості води та  аналіз зображеннь
  • Водні місцеперебування та їх відновлення
  • Морські тварини
  • Птахи
  • Аналіз рослинності
  • Картування місцеперебувань, класифікація та аналіз змін в землекористуванні
  • Екологічні наслідки
  • Планування щодо збереження природи, аналіз впливу змін клімату
  • Екосистемні послуги та сільське господарство
  • Екологічна справедливість та міське життя
  • Захист корінного населення
  • Мобільні технології
  • Дрони
  • Створння GIS-додатків для збереження природи

Найбільша кількість докладів була присвячена розміщенню окремих видів фауни та аналізу місцеперебувань. Цікаво, що значна увага була приділена мобільним технологіям та використанням дронів у дослідженнях та з метою збереження природи.  

Цього року для програми було розроблено мобільний додаток. На конференціях користувачів ESRI таке практикується вже давно, а ось тут з’явилося, здається, вперше. Зручно:)

Також, на 20-тій  конференції SCGIS був організований так званий «Doctor’s Office»: це можливість принести будь-яку свою карту і проконсультуватися з експертами. Мені сподобалася ця ідея.

Окремим блоком проходить постерна сесія. Протягом усієї конференції в окремому залі представлені постери про використання ГІС в різних сферах природоохоронної діяльності.

bon-fire-scgis

Атмосфера

Традиційно на конференції проходить аукціон, мета якого зібрати кошти для Програми стипендій на наступний рік. У цієї дії своя магія. Тут поєднується національний колорит, акторська майстерність організаторів аукціону, почуття гумору його учасників і просто доброзичлива атмосфера. Тут ти можеш за кілька доларів придбати самобутню річ з Танзанії, а можеш викласти сотню баксів за звичайну пляшку горілки. Я привезла на аукціон скатертину з традиційною українською вишивкою. Десь, в якому куточку світу, зараз зберігається шматочок української культури і атмосфери саме тієї конференції.

Ну, і звичайно, неформальне спілкування, завжди не менш важливе, ніж насичені доповіді і корисні тренінги. Адже, не соромлячись обговорити те, що у тебе не виходить, або почути про нові підходи, можна часто саме тут. Та й просто настрій конференції створюється саме в такій обстановці. А саме настрій конференції, її дух, сприяє тому, що ти згадуєш про неї знову і знову, прагнеш приїхати сюди ще і ще раз.

P.S. Було використано фото з офіційного сайту SCGIS www.scgis.com.