Ретроспектива: День ГІС 2015

GIS Day 2015

У період новорічних свят дуже хочеться відволіктися від серйозних робочих питань і довгих технічних постів. І хоча свята вже минули, досі хочеться відпочинку. Саме тому ми вирішили скористатися дещо розслабленою атмосферою та зробити пост про свято, яке ми усі любимо – ГІС День 2015 в Україні. Подивимось, як його святкували у минулому рощі, та які тортики приготували.

Всесвітній День ГІС, що святкується за ініціативи компанії ESRI кожної третьої середи листопада, набуває все більшої популярності в українських закладах освіти та виробництва, так чи інакше пов’язаних з ГІС-складовою.

У 2015-му році на офіційному сайті ГІС Дня зареєструвались одразу сім організацій, які святкували ГІС День в Україні. Серед них були вищі навчальні заклади, загальноосвітні школи, державні інститути та приватні підприємства. Але, незважаючи на досить різні форми організації, бюджети, аудиторію та характер заходів, усі вони були об’єднані спільною метою популяризації ГІС в Україні.

Ми спитали представників різних ГІС-організацій про подробиці святкування ГІС Дня та підготували для Вас невеликий огляд, завдяки якому Ви дізнаєтесь, куди слід завітати у листопаді цього року.


Intetics Co (Харків)

У харківському офісі компанії Intetics ГІС День святкували вже всьоме.

У рамках GeoWeek (16-20 листопада 2015) були проведені 7 мастер-класів на актуальну ГІС-тематику, учасниками яких стало більше 90-та студентів, викладачів та досвідчених ГІС-спеціалістів.

А 18-го листопада відбувся День відкритих дверей для всіх, хто цікавиться ГІС-технологіями, спеціально для гостей якого представники компанії підготували серію коротких презентацій «Discovering the World Through GIS», у тому числі розповіли про свою ініціативу із запуску блогу, який об’єднав би усіх прогресивних ГІС-спеціалістів України.

Запрошені спікери з Навігаційно-геодезичного центру провели презентацію про «більш ніж просто GPS» – Leica Zeno 20, а партнери з компанії Here розповіли про особливості менеджменту ГІС проектів. Не обійшлося без традиційних конкурсів, подарунків та тематичного торту і неформального спілкування за чашкою чаю.

 

audience_gis_day_2015_intetics

Презентації на День ГІС 2015 у компанії Інтетікс.

barsukov_here_intetics_gis_day_2015

А. Барсуков з компанії Here.

achkasova_intetics_gis_day_2015

Презентація блогу 50 North, Ачкасова О., Інтетікс.

gis_cake_intetics

Традиційний ГІС-тортик. Більше фото тут.


 

2GIS (Харків)

ГІС-спеціалісти з харківського офісу компанії 2ГІС відзначали свій професійний день уперше, проте рішення про святкування було прийнято заздалегідь від ключової дати. Це й не дивно, адже навіть сама назва говорить про те, що компанія причетна до створення ГІС-продукту.

Відвідати ГІС день, що пройшов у вигляді team-building, могли лише представники компанії: метою проведення ГІС-дня було знайомство співробітників компанії з ГІС-командою та особливостями роботи ГІС-фахівців. Захід залишив приємні спогади у всіх учасників.

Представники ГІС-команди з упевненістю дивляться у завтрашній день та відмічають зростання популярності ГІС-технологій, що все частіше інтегруються не лише у вузькоспеціальні сфери, але й у життя пересічних користувачів.

Тетяна Озьорська, керівник групи ГІС-спеціалістів: «Від імені ГІС-спеціалістів компанії 2ГІС бажаємо зростання рівня робочих навиків, цікавості та часу для вивчення нових трендів з професіональної сфери, а також зростання інтересу до нашої діяльності.»

2гис харьков2


Національний гірничий університет, кафедра геоінформаційних систем (Дніпропетровськ)

Святкування Дня ГІС з ініціативи колективу кафедри ГІС НГУ стало доброю щорічною традицією, починаючи з 2000-го року. День ГІС проводиться для студентів та викладачів кафедри, а також усіх бажаючих гостей з геологорозвідувального факультету університету. Цього дня відбувається святковий концерт та нагородження найкращих студентів кафедри. Окрім офіційної програми неодмінно відбувається неформальне спілкування студентів усіх років навчання та викладачів, що стимулює у студентів зацікавленість майбутнім фахом та сприяє професійній комунікації, обміну досвідом та знаннями.

Вже багато років поспіль по завершенню заходів з нагоди Дня ГІС у працівників кафедри залишається величезне бажання продовжувати працювати та розвиватися, щоб, зібравшись знову наступного року, був привід святкувати розвиток улюбленої справи та спостерігати, як формується нове покоління сучасних та затребуваних на ринку праці спеціалістів.

«Хочеться, аби ГІС-технології розвивалися та процвітали, а їх розробники та користувачі досягали нових висот.»

DSC_0189


 

Харківський національний університет ім. Н. Е. Жуковського “ХАІ” (Харків)

Про ГІС День у ХАІ розкажуть безпосередньо представники кафедри:


Харківський національний університет міського господарства ім. А. Н. Бекетова, кафедра геоінформаційних систем, оцінки землі та нерухомого майна (Харків)

ГІС День у форматі міжнародної студентської конференції проводиться щороку вже більше 15-ти років поспіль для студентів, викладачів та запрошених ГІС-спеціалістів. Щороку організатори проводять різноманітні конкурси: обирають кращу доповідь або найсмачніший тематичний тортик.


Національний університет водного господарства та природокористування (Рівне)

На питання відповідає Лагоднюк Аліна, член оргкомітету Дня ГІС:

① Розкажіть, будь ласка, про ГІС День у Вашій організації. Він святкується уперше?

День ГІС ми святкуємо вже десятий рік поспіль. Цього року зареєструвалися завчасно, тому отримали навіть промо матеріали від ESRI, щоправда, прийшли вони через тиждень після святкування, але плануємо використати їх наступного року.

Як виникла ідея святкувати ГІС День? Хто є ініціатором та організатором заходів, присвячених цій події?

Ініціатором і організатором проведення Дня ГІС в університеті є кафедра геодезії та картографії та кафедра землеустрою, кадастру, моніторингу земель та геоінформатики Національного університету водного господарства та природокористування в м.Рівне.

③ Розкажіть трохи про учасників ГІС Дня.

Учасниками заходу є наші студенти, викладачі, випускникі та запрошені гості, які пов’язані з геоінформатикою.

④ У якому форматі проводиться ГІС День?

Це семінар-конференція, яка знайомить присутніх з сучасними гоеінформаційними технологіями і їхньою роллю у житті людини.

⑤ Чи є у вас цікаві традиції, пов’язані із святкуванням ГІС дня?

Щоразу відбувається виставка нових геодезичних приладів (наших та наших партнерів) та реальних геоінформаційних проектів. Незмінний атрибут нашого свята – ГІС торт, яким пригощаємо всіх учасників. Цьогорічний був рекордсменом і заважив 8 кг.

⑥ Яку мету має проведення подібних заходів у Вашому університеті?

Звісно, це популяризація ГІС технологій та демонстрація нашим студентам реальних проектів, до яких вони можуть долучатися.

⑦ То на які результати очікують організатори цього року?

Найкращий результат для нас – це вмотивовані студенти :-)

⑧ А чи було цього року щось особливе у святкуванні ГІС дня?

Особливості цьогорічного ГІС дня – це звичайно цікаві виступи наших доповідачів та участь трьох наших викладачів у святкуванні дня ГІС в польському місті Кельци в Політехніці Свєнтокшиській. Наступного року плануємо зустрічати польську делегацію у себе та зробити телеміст з дружнім польськім вузом.

Серед доповідачів хочу виділити презентацію геоаналітика компанії HERE maps Ukraine Нестеренко Дарини, ведучого учасника форумів підтримки Google Костюкевича Олега та доповідь нашого випускника Віктора Кулиби з демонстрацією інтерактивної карти обстрілів та бойових дій у зоні АТО, яку він разом з іншим нашим випускником Назаром Поліщуком створив на замовлення Українського кризового медіа-центру та Міністерства оборони України.

Також новинкою цього святкування була лотерея з цінними подарунками та сувенірною продукцією університету, досвід сподобався, будемо робити так в майбутньому.

⑨ Отже, декілька слів про Ваш погляд на майбутнє ГІС-технологій в Україні та плани щодо святкування Дня ГІС 2016.

Вважаємо, що ГІС-технології будуть розвиватися та застосовуватися в усіх галузях економіки нашої держави. Щороку все більше людей долучається до нашого свята, наступного року плануємо проводити його одночасно в різних корпусах нашого величезного університету, з метою знайомства з ГІС технологіями ще більшої кількості людей.

Аліна Лагоднюк: «Цікавих можливостей та знаходження себе у ГІС середовищі.»

12274204_526627817513099_82532477399708925_n

12241782_526627714179776_2914308425426094247_n

Сподіваємося, що тепер Ви точно знаєте, як і де будете святкувати ГІС День 2016.

У коментарях можете написати про ГІС День у Вашому місті, організації чи закладі освіти, поділитися фотографіями або планами на майбутнє.