NP@Mapillary-2019 — конкурс геотегованих фотографій об’єктів Природно-заповідного фонду України

mapillary-competition

Якщо ви слідкуєте за збереженням заповідних територій, любите мандрувати цікавими місцями України, постійно фотографуєте та заохочуєте оточуючих до подорожей – тоді для вас цікавий і корисний Конкурс з призами!

Два моря, степи, ліси, гори, річки, водно-болотні угіддя і навіть власна величезна пустеля – це все країна, в якій ми живемо! Всі ці території потребують дбайливого ставлення, нашої з вами уваги, збереження і розвитку! Частина з цих територій має особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, включена до природно-заповідного фонду (ПЗФ) України і охороняється державою з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу довкілля.
NP@Mapillary-2019 – конкурс геотегованих фотографій об’єктів Природно-заповідного фонду України, який охоплює всі території об’єктів природно-заповідного фонду України, та проводиться з 1 червня по 15 грудня 2019 року, організований завдяки українським екологічним та природоохоронним організаціям SCGIS Ukraine, Ukrainian Nature Conservation Group, НПП “Слобожанський”, Українське Географічне Товариство та шведській платформі для публікації геотегованих фотографій Mapillary!

Мета конкурсу – збільшення покриття фотографіями через платформу Mapillary на територіях об’єктів ПЗФУ: Національних Природних Парків (НПП),  Регіональних Ландшафтних Парків (РЛП), заказників, ботанічних та зоологічних садів, парків-пам’яток; уточнення меж територій, покращення відкритих даних, залучення OSM-відвідувачів і туристичної привабливості НПП/РЛП; прогулянки цікавими місцями,а також аналіз змін в різні сезони, адже конкурс охоплює 3 пори року – літо, осінь та зиму!

До складу ПЗФ України (на 1 січня 2019 року) входять 8396 територій та об’єктів фактичною площею 3,99 мільйона гектарів в межах території України та 402 500 гектарів у межах акваторії Чорного моря, що складає 6,1% національної території. Це, зокрема, 19 природних та 4 біосферних заповідника, 49 національних природних парків, 45 регіональних ландшафтних парків, 3078 пам’яток природи, 2729 заказників, 616 ботанічних, зоологічних садів, дендропарків та парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 793 заповідних урочища. 

До того ж, території ПЗФ постійно розширюються. Лише у 2019 році ПЗФ збільшено  майже на 80 тисяч гектарів (приблизно, 0,13% від площі країни).

Протягом останніх років 271 український об’єкт був включений до Смарагдової мережі Європи, 14 нових ділянок пралісів увійшли до складу Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО, а водно-болотні угіддя міжнародного значення поповнились 6 українськими об’єктами.

Конкурс проводиться вже вп’яте, і кожного року зацікавленість учасників, кількість фотографій та охоплення територій зростають. Найактивніші учасники, які знімали найбільшу кількість фотографій, отримували в кожному конкурсі цікаві призи – смартфони, екшн-камери, ліхтарі, зовнішні акумуляторні батареї, флеш-картки, футболки та інші заохочувальні подарунки!

Цього конкурсу ми також пропонуємо учасникам позмагатися за призи! 

Тому давайте розкажемо про методи зйомки та правила участі! 

 

mapillary

Методи зйомки

Для Конкурсу NP@Mapillary-2019 створена спеціальна карта та статистика, де ви можете побачити межі територій ПЗФ, в яких необхідно фотографувати, та слідкувати за своїми досягненнями на шляху до перемоги! Фотографуйте дороги, стежки, просіки, квартальні стовпчики, стовпчики санітарних вирубок, охоронні та обмежувальні знаки, місця рубок та нових насаджень, місця гніздування птахів, та стежки диких тварин, та будь-які інші місця, які можуть корисні відпочиваючим, туристам, природоохоронним організаціям та екологам.

Для участі у конкурсі вам необхідно виконати декілька простих дій:

  • для участі вподобати та поділитися цим дописом на своїй сторінці у FB
  • фотографувати в межах територій об’єктів ПЗФ України
  • завантажити ваші фотографії на Mapillary
  • слідкувати за статистикою NP@Mapillary-2019

Фотографувати можна за допомогою смартфонів, планшетів, екшн-камер, звичайних фотоапаратів та інших пристроїв з камерою та GPS-модулем. Це може робити будь-хто. 

Mapillary – це величезна вільна відкрита міжнародна платформа-фотохостинг, основним завданням якої є зйомка, завантаження, розпізнавання даних на фото за допомогою штучного інтелекту та аналіз фотографій і фотосфер, які знімаються та завантажуються під час руху учасниками. У кожної фотографії є точне місцезнаходження. Завдяки чому фотографії об’єднуються у фотопослідовності.

 

Процес зйомки доволі простий

Якщо ви використовуєте мобільний пристрій (смартфон чи планшет):

  • встановіть додаток Mapillary для Android чи iOS  
  • зареєструйтесь, створивши обліковий запис
  • активуйте додаток Mapillary та GPS
  • поверніть пристрій в ландшафтну орієнтацію
  • направте пристрій камерою вперед
  • натисніть кнопку Capture
  • починайте йти або їхати
  • натисніть кнопку Стоп, для припинення фотографування
  • Натисніть Upload та вивантажте відзнятий матеріал

Під час руху додаток буде автоматично робити фотографії кожні декілька метрів, тому намагайтесь рухатися плавно та тримати пристрій направленим в одну точку відносно лінії руху. 

Вивантажуйте фото через WI-FI, повернувшись з прогулянки додому (чи інші місця з доступом до інтернет).

Якщо ви використовуєте екшн-камеру з вбудованим GPS:

  • активуйте GPS, режим Time-Lapse та частоту зйомки 1-3 кадри в секунду
  • почніть зйомку під час руху пішки, на велосипеді чи авто
  • вивантажте фото через web-сайт mapillary.com/uploader або Desktop-завантажувач

Якщо ви використовуєте екшн-камеру чи фотоапарат без GPS та маєте смартфон з GPS:

  • впевніться, що час екшн-камери (фотоапарата) співпадає з часом на смартфоні
  • почніть запис GPS-треку смартфоном (рекомендуємо додаток OSMAnd або OSMTracker (тільки для Android))
  • активуйте режим Time-Lapse та частоту зйомки 1-3 кадри в секунду
  • почніть зйомку під час руху пішки, на велосипеді чи авто
  • зупиніть зйомку та запис треку
  • вивантажте фото та трек на свій ПК
  • синхронізуйте фото та трек за допомогою додатку JOSM 
  • вивантажте фото через web-сайт mapillary.com/uploader або Desktop-завантажувач

Окрім використання фотокамер, учасники можуть використовувати відеореєстратори та відеокамери. Платформа Mapillary дозволяє завантажувати відео та gpx-трек за допомогою сайту або python-скриптів mapillary_tools.

Завдяки Конкурсу ви отримаєте чудову можливість розвинути свої здібності в динамічній фотозйомці, вже відзняті місця будуть спонукати вас відвідувати нові території, планування нових маршрутів покращить вашу обізнаність в орієнтуванні. Знайомство з Open Street Map, Mapillary, штучним інтелектом, скриптом mapillary_tools та різноманітними зручними методами завантаження фотографій розвине вас в цілому.

Спонукайте до участі оточуючих! Діліться результатами зйомки в соцмережах! Об’єднуйтесь в команди по інтересам та досліджуйте разом  нові місцевості!

NP@Mapillary-2019 – це цікаво!
Джерела – Wikipedia, Міністерство екології та природних ресурсів України

Зображення обкладинки: Artem Svetlov (CC BY 2.0)