Стати магістром геопросторових наук: Стипендії для отримання якісної освіти

MSc-programs

Кажуть, здатність приймати правильні рішення та професійно себе реалізувати – це функція від освіти.

І хоча точний вигляд функції перетворення освіти на кар’єрний шлях є  властивим для кожної людини, вхідні дані – якість отриманої освіти – відомі, і на них можна вплинути.

 

Формальна освіта: інформований песимізм

В Україні формальна освіта є у своїй більшості обезціненою. Якщо вам не пощастило вчитися у престижному вузі або/та у викладачів, які слідкують за розвитком відповідної наукової сфери, то, скоріше за все, вам читали програму приблизно двадцятирічної давнини, до того ж без будь-якого ентузіазму. Рейтинг формальної освіти падає ще нижче, коли ми розуміємо, що більшість висококваліфікованих вітчизняних спеціалістів здобули необхідні для своєї спеціальності навики та знання самотужки, або ж проходили курси, не пов’язані з державною системою освіти.

Все ж цього разу ми візьмемо на себе ризик поговорити про плюси і мінуси отримання якісної вищої освіти, всупереч українським реаліям.  Якщо плюси і мінуси вас не цікавлять, але цікавлять можливості навчання у магістратурі за кордоном – скрольте відразу до списку стипендійних програм наприкінці статті.

 

Застереження та рекомендації до використання

Дехто міг впізнати, що ми використали термінологію з емоційного циклу змін моделі Келлі-Конора. Для тих, хто незнайомий з цим поняттям, коротко пояснимо: ця модель описує послідовність різних емоціних станів людини, що супроводжують зміни у її житті. Особливо наочно її видно, коли людина ставить собі за мету щось, що передбачає зміни у житті. Модель емоційного циклу змін виглядає так:

  1. Необґрунтований оптимізм
  2. Інформований песимізм
  3. Момент відчаю
  4. Інформований оптимізм
  5. Успіх та самореалізація

Почали ми з пункту номер два, бо хочемо поговорити про існуючі можливості отримати магістерський диплом у сфері геопросторових технологій для тих, хто вже отримав, або скоро отримає диплом бакалавра. Велика вірогідність, що у бакалаврів суміжних із ГІС дисциплін, які думають про необхідність (або ж непотрібність) отримання диплому магістра, період  романтичних відносин з геоматикою вже пройшов. Замість розмаїття ідей про те, як можна покращити світ за допомогою геоінформатики / картографії / географії / екології / ваш_варіант, більш нагальними є думки про пошук роботи та про власну професійну реалізацію. Якщо і у вас є такі думки – чудово! – це цілком нормальна реакція основних інстинктів виживання на теперішні умови фінансової та економічної кризи. Просто майте на увазі, що вкладання  часу в отримання престижної та якісної освіти за своєю спеціальністю може:

  1. Зробити ваше резюме набагато привабливішим.
  2. Дати можливість починати професійну діяльність з позицій більш високого рівня.
  3. Збільшити розмір зарплатні, яку вам запропонує роботодавець.

 

Неочевидні переваги формальної освіти

Якщо ви знаєте, де в Україні якісно, цікаво та актуально вчать майбутніх спеціалістів геопросторових технологій – будь ласка, поділіться цією інформацією у коментарях. Нам цікаво буде дізнатися про це більше, і написати пост про якісну ГІС-освіту в Україні.

Ця стаття присвячена можливостям отримати диплом магістра за кордоном та відомим нам варіантам отримати на це фінансування.

Але спочатку – навіщо продовжувати мати справу з університетом, і чому ви не навчитеся на робочому місці у компанії?

Ви побачите, як налагоджений навчальний процес в іншій країні.
Доволі часто це контрастує з отриманим в Україні досвідом і може викликати хвилю позитивних емоцій.

Актуальність та міжнародний контекст.
Зазвичай, програми університетів оновлюються згідно з розвитком науки, а викладачі ведуть активну наукову роботу міжнародного рівня. Наприклад, можна отримати можливість писати магістерську роботу в рамках проекту у співробітництві з NASA. Або дізнатись, що чотири роки геодезії, які викладали протягом програми бакалаврату, на магістерському рівні у закордонному вузі можуть уміститись у програму одного семестра.

Ви станете поліглотом.
Ваша англійська стане набагато кращою і, скоріш за все, ви вивчите ще (принаймні) одну мову.

Ви дізнаєтеся про великі та актуальні ідеї.
Скоріш за все, у вас буде декілька (або всі) натхненних викладача, які живуть своєю спеціальністю, регулярно роблять прориви та відкриття та знають, як це може змінити світ. Це надихає.

Ви зможете продовжувати академічну кар’єру.
Якщо ви за своєю суттю досліджувач, то поїхати на навчання за магістерською програмою – це дуже гарна можливість відчути життя науковця на смак та отримати доступ до інформації щодо можливостей фінансування профільної аспірантури.

Список плюсів освіти за кордоном можна продовжувати, але ми зупинимось на вказаних пунктах. Далі спробуємо підсумувати, як можна потрапити на навчання у магістратурі у закордонний навчальний заклад.

 

Можливості

Нижче ми приводимо посилання на магістерські спеціалізації, що пов’язані з геопросторовими технологіями, на які можна отримати фінансування.

Ми пропонуємо ознайомитись із можливостями для громадян України отримати магістерський диплом в рамках освітніх програм Erasmus+, Visby, DAAD та Tubitak.

Програма Erasmus+ фінансується Єврокомісією та надає можливість навчатися за програмою, розробленою декількома університетами. Вона передбачає послідовне навчання у декількох вишах протягом двох років магістратури. Ви можете побачити такі програми у списку нижче, у описі вказано університети, що приймають участь у цих програмах. Після успішного закінчення студенти отримують комбінований диплом двох або більше університетів країн Європи.

Visby – це програма фінансування магістерських програм урядом Швеції для студентів з країн Східного партнерства (до списку яких входить Україна) та Росії.

Для зацікавлених у навчанні в Німеччині існує урядова стипендіальна програма для іноземних студентів DAAD. Тут наведено лише декілька прикладів магістерських програм, але ця стипендія покриває витрати на навчаня за великою кількістю програм, більше можете знайти на офіційному сайті.

  1. Магістр Геопросторових Наук
    Вестфальський Університет імені Вільгельма, Університет Нуева де Лісабон, Університет Кастельон-де-ла-Плана
    Програма має на меті підготувати студентів для ефективного використання нових технологій для підтримки  прийняття рішень в соціальній та екологічній сферах.
  2. Магістр Морського Просторового Планування
    Університет Венеції, Університет Севіль’ї, Азорський Університет
    Курс спрямований на висвітлення ключових понять, пов’язаних із стратегічним плануванням використання морського простору.
  3. Магістр Урбаністики
    Брюссельський Вільний Університет, Віденський Університет, Університет Копенгагена, Мадридський Університет
    Ця програма пропонує європейський погляд на урбаністику: в академічному плані проблеми міст розглядаються з етнічної перспективи, бо в наш час  вже неможна заперечувати, що ми живемо у мультикультурному середовищі.
  4. Магістр Картографії
    Технічний Університет Мюнхена, Віденський Університет Техноголій, Технічний Університет Дрездену, Університет Твенте
    Фундаментальний курс  поєднує екстенсивну програму з вивчення картографії із поглибленням у світ геоінформаційних систем та спостереженням Землі.
  5. INFINITY, Міжнародне Міждисциплінарне Стажування
    Університет Лісабону, Лісабон, Португалія
    До цієї програми залучена низка університетів, що приймають на магістерський рівень навчання студентів з дисциплін у сфері географії, геології, природничих та соціальних наук, бізнесу та менеджменту, сільськогосподарських наук, архітектури та містобудування.
  6. Геоінформатика та ДЗЗ для моделювання та менеджменту оточуючого середовища
    Лундський Університет, Університет Твенте, Університет Ісландії, Університет Саутгемптон, Університет Варшави
    Основною метою протягом навчання на цій програмі є дослідження взаємодії екосистем з людиною.
  7. Магістр геоматики
    Лундський Університет, Лунд, Швеція
    Управління просторовими даними для публічних та приватних організацій.
  8. Транспорт та геоінформаційні системи
    Королівський Технічний Університет, Стокгольм, Швеція
    Аналіз та планування транспортних систем.
  9. Магістр дистанційного зондування та ГІС
    Університет Стокгольму, Стокгольм, Швеція
    Дистанційне зондування, ГІС, моделювання та аналіз даних.
  10. Магістр геодезичних та географічних технологій
    Близькосхідний Технічний Університет, Анкара, Туреччина
    Програма базується на поглибленому вивченні космічної геодезії, дистанційного зондування та геоінформаційних технологій. Стипендії для навчання на цій та інших магістерських програмах в Туреччині можна отримати згідно правил урядової програми Tubitak.
  11. Магістр фотограметрії та геоінформатики
    Штутґартська вища технічна школа, Штутґарт, Німеччина
    Обробка різноманітних даних аерофотозйомки та вивчання ГІС-методів обробки та моделювання отриманих даних.
  12. Лісокористування
    Університет Фрайбурга, Фрайбург, Німеччина
    Стале управління та користування лісними ландшафтами.

 

Цей список магістерських програм і програм фінансування навчання не є вичерпним, але сподіваємось ми надихнули вас! Якщо знаєте про особливо цікаві можливості навчання – будь ласка, діліться ними в коментарях.

 

Правила гри

Конкретні вимоги до списку документів та дати подачі заявок на стипендії залежить від програми, і їх краще уточнювати на офіційних сторінках Erasmus+, Visby, DAAD та Tubitak. Зазвичай, для кожної програми необхідні наступні документи: сертифікат-підтвердження необхідного рівня знання англійської мови (TOEFL або IELTS), листи рекомендації, транскрипт оцінок бакалаврського диплому, мотиваційний лист. Більшість програм приймає заявки на вересневий набір до січня того ж року, але, наприклад, DAAD – до жовтня  попереднього. (Зараз саме час почати готуватися на набір 2017.) Треба готувати документи та тест англійської заздалегідь, але мотивацією може бути відносно невелика конкуренція на геопросторові спеціальності. За наявності мотивації і справно підготовленої заявки шанси бути прийнятим на програму досить великі.

 

Сподіваємось, нам вдалось трохи посунути ваше сприйняття вищої освіти від інформованого песимізму в напрямку інформованого оптимізму. Попереду – ціле літо, щоб вибрати магістерську програму і підготуватись до вступу в ряди висококваліфікованих ГІС-спеціалістів.
Пишіть коментарі та діліться цією інформацією з тими, кому вона може бути корисною.

184333_208895232460760_5976848_n

Випуск 2011 року програми GEM, Енсхеде, Нідерланди