З часом все більше просторової інформації збирається та накопичується. Компанії та уряди потребують все більш надійних та комплексних геопросторових інструментів та методів для розробки сталих рішень. Критичною є наявність можливості для обміну ідеями, які розробники знаходять для вирішення проблем у сьогоднішній картографії.
Події у сфері геоінформаційних систем трапляються в Україні не так вже й часто. Проте ми продовжуємо слідувати своїй місії зі створення інформаційної платформи для розповсюдження ідей, новин, інновацій та натхнення у сфері геопросторових технологій. І це є однією з причин для команди 50 North Spatial для того, щоб із задоволенням брати участь в подіях, що збирають професіоналів та любителів сучасної геотехнології.
На конференції ‘Map Solutions’, яка пройшла за ініціативи компанії Intellias минулого тижня, було дуже приємно побачити, що організаторам вдалось створити простір для обміну підходами, рішеннями та кращими практиками серед розробників сучасних карт.
Сонячного суботнього ранку 4-го червня, більш ніж 100 відвідувачів ‘Map Solutions’ прибули до одного з бізнес-центрів Києва. Конференція почалася, і слухачі змогли зануритись у передбачені програмою тематики.
Кирилл Дмитренко розповів про свій досвід, набутий під час розробки Panoramas API від Yandex Maps, а також поділився складнощами, що виникають при розгортанні геосфери на площині, і технічними подробицями вирішення цих задач.
Одна з перших презентацій, зроблена Віктором Щербом (OsmAnd), була присвячена картодизайну та його ролі у роботі з картами. Віктор пояснив зв’язок між дизайном та функцією карт, а також, якими принципами керуються розробники при створенні дизайну, що функціонує на пристроях з різним розміром та якістю екрану.
Наступним спікером був Андрій Головін (Mapbox), який поділився тим, які зміни OpenStreetMap впроваджує у репрезентації даних для поліпшення якості автомобільної навігації.
Колега Андрія з Mapbox, Володимир Агафонкін, розповів історію інтерактивної картографії та описав основні труднощі сучасної розробки векторних мап. Публіка була приємно вражена продуктивністю Володимира, адже у своєму творчому шляху він, схоже, дотримується принципу “Якщо хочеш зробити щось добре – зроби це сам”, і для рішення нагальних проблем створив декілька JavaScript бібліотек, серед яких і Leaflet.
Карлос Маталлін, технічний керівник з CartoDB, зробив цікаву оглядову презентаціию, що, окрім ознайомлення слухачів з історією та функціоналом CartoDB, заохотила аудиторію порозмислити щодо змін, які сталися у світі з початком ери розумної локації.
З команди Here Maps на конференції докладали Андрій Шнир та Алекс Гонопольський, що розповідали, відповідно, про оновлення карт за частковим методом для використання офлайн.
Ілля Звєрев з Maps.Me також порушив питання продуктивності, його презентація фокусувалася на витягу даних та відмальовці карти.
Сергій Шелковніков з ГІС-файл розповів про методи прискорення процесу завантаження та відображення інтерактивних мап.
А тим, кого цікавить програмне забезпечення для управління завданнями, яке б запускало відповідні нагадування в залежності від географічного розташування, було б корисно послухати презентація Нікити Платоненко (FamilyInSafe). Він поділився питаннями та відповідями щодо кластерізації точок локації об’єкта для створення розумних чек-інів.
А Владіслав Іванов (QROK) розповів про власний практичний досвід та деякі поради щодо внутрішньої навігації на основі iBeacon, які можуть підвищити точність внутрішнього позиціонування та зменшити радіомагнітну інтерференцію.
Всі доповіді були достатньо тривалими, щоб осягнути проблематику, а вибрані теми були актуальними для ГІС індустрії. Публіка взагалом складалася з професіоналів сфери інформаційних технологій, хоча треба зазначити, що не всі відвідувачі задіяні у проектах, що пов’язані із розробкою карт. Можемо припустити, що це пов’язано з розширенням сфери використання геоінформаційних технологій.
Особливо зазначимо активність слухачів: зала реагувала на доповіді численними різноплановими запитаннями. Уважна публіка – це ознака якісного змісту та достатньої кількості кави. Доволі дивним спостереженням було те, що доповідачами на конференції були виключно чоловіки, а в залі – в переважній більшості. У майбутніх подіях, сподіваємось на вагоміший вклад зі сторони жінок і в склад програми, і в якості учасників – адже ми знаємо, що в IT їх багато.
Подія була добре організованою, і завдяки пунктуальності багато учасників змогли відвідати презентацію машини для збору картографічних даних “Here Maps”, а декілька щасливчиків змогли навіть проїхатися і відчути, як відбувається збір даних для виробництва мап.
Наша команда 50 North Spatial отримала велике задоволення від відвідування конференції! Це рідке задоволення – провести вихідний день в оточенні гіків геоматики. Дуже хочеться мати більше подібних подій! Почувши там цікаві геопросторові історії, наші автори хотіли б розкрити у майбутніх постах деякі тематики, висвітлені на “Map Solutions”, щоб поділитися з нашими читачами інформацією, яку вони могли пропустити.
Читайте більше про “Map Solutions” на нашому блозі.
Якщо ви відвідали конференцію, нам було б цікаво почути ваші враження! Діліться ними у коментарях.